Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/edumarathon/domains/edumarathon.pl/public_html/plugins/content/plugin_googlemap2.php on line 98

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/edumarathon/domains/edumarathon.pl/public_html/plugins/content/plugin_googlemap2.php on line 126
Wdrażanie usług optymalizacji podatku VAT – DORADZTWO PODATKOWE. PDF Drukuj Email
środa, 03 grudnia 2014 07:45

Podczas poszukiwania gmin zainteresowanych pozyskiwaniem środków z funduszy norweskich (LIPIEC 2013), uzyskaliśmy informacje, iż na rynku mocno rozwija się usługa odzyskiwania podatku VAT w samorządach. Postanowiliśmy rozpoznać temat i zaangażować się w powyższy projekt. Nie jest łatwo, ale jest WARTO!!!

 

 

Powyższy rynek zdominowały największe doradcze korporacje świata (Deloitte, PricewaterhouseCoopers, KPMG, Ernst & Young), jednak polskie firmy doradcze nadal mają szanse na skuteczną konkurencje.

EduMARATHON zainteresowało się powyższą usługą, jednak aby skutecznie konkurować na powyższym rynku uznaliśmy, że niezbędne jest pozyskanie do współpracy inwestora branżowego, który dostarczy wiedze i niezbędny kapitał. Zadaniem EduMARATHON jest oczywiście pozyskiwanie samorządów do współpracy oraz koordynacja całego projektu.

Poniżej przedstawiamy kamienie milowe, które udało się zrealizować:

  1. Pozyskanie inwestora branżowego (od 07.3013 do 11.2014): Nawiązaliśmy współprace z Kancelarią Rachunkową FIGURES Sp. z o.o. z Poznania (Partner GRUPY DGA).
  2. W grudniu 2013 roku rozpoczęliśmy działania handlowe. Do dnia dzisiejszego pozyskaliśmy 5 gmin do współpracy z województw: lubuskiego, lubelskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego. Odwiedziliśmy około 200 gmin.
  3. W sierpniu 2014 po raz pierwszy odzyskaliśmy VAT w wysokości 250 tyś zł.
  4. TERAZ WALCZYMY O UZYSKANIE RENTOWNOŚCI PROJEKTU.

 

Nie jest łatwo, ALE  JEST WARTO!!! Realizacja zupełnie nowych projektów, konieczność pozyskiwania wiedzy z zewnątrz to niewątpliwie ciekawe zajęcie i bardzo przyszłościowe.

CIESZYMY SIĘ, ŻE TO ROBIMY!!!

 
GRUPA MERA-MONT
MeraMont iso9001
Partnerzy:
Mera Mont PGS Software S.A.
Program Partnerski